Co można postawić na działce, aby móc tam spędzać czas z rodziną?

Nic nie cieszy oczu tak, jak dobrze utworzony oraz śliczny ogródek. Nieważne jest to czy posiadamy duże połacie zieleni, czy też jedynie nieduży skrawek natury. Można by stworzyć na nim raj dla naszej rodziny i przyjaciół oraz dla nas.

Altany są lekkimi, niewielkimi budynkami do ogrodu najczęściej wykonanymi z drewna. Spełniają one funkcję miejsca spotkań, w jakim czas spędzamy w gronie rodziny oraz przyjaciół. W czasie dnia altanki ochraniają od deszczu i słońca, a wieczorem nadają klimat, który służy długiemu biesiadowaniu i długim rozmowom. Altanka jest to istne dopełnienie oraz urozmaicenie naszego ogródka. Altana, która jest zbudowana na uboczu zachęca do jedzenia posiłków na świeżym powietrzu, odpoczynku, czytania książki lub gazety. Wykonane są one zazwyczaj z drewna, które nadaje się idealnie do dowolnego typu ogrodu. Można je urozmaicić donicami z kwiatami, ładnymi meblami do ogrodu oraz krzewami.

Interesujący tekst? Więc zapewne przypadnie Ci do gustu także informacja z witryny (http://www.hotelarkonpark.pl/biznes/oferty), który dla Ciebie przygotowaliśmy. Wystarczy w niego wejść.

Niektóre altany są zaopatrzone w okna ze szkła lub okiennice. Tego typu archITektura ogrodowa jest doskonałym urozmaiceniem należącego do nas ogrodu.

Nóż, survival

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu
Altanki moglibyśmy rozdzielić na otwarte oraz zamknięte. Altanki otwarte cechują się tym, że mają one ażurowe ścianki albo takich ścianek w ogóle nie posiadają. Swą konstrukcją przynoszą one na myśl w większym stopniu wiaty, pod jakimi postawione są do ogrodu meble. Nie chronią one przed wiatrem jedynie przed niewielkim deszczem lub słońcem. Altany zamknięte mają zabudowaną konstrukcję. Bardzo często zaopatrzone są one w okna oraz w uchylne drzwi. Altanki są najczęściej tworzone na planie wielokąta foremnego. Może to być kwadrat, ośmiokąt a sporadycznie prostokąt albo okrąg. Jest bardzo dużo sposobów pokrywania połaci dachowych altan.

Najczęściej napotykane to papa, jeziorowa trzcina, blachodachówka oraz dachówka ceramiczna. Najbardziej popularnym oraz najmniej kosztownym wyjściem jest papa. Dużym jej minusem jest niezwykle mała estetyka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*