Czemu korzystnie odwiedzić Zakopane oraz okolice? Co ten region zapewnia najlepszego?

Tatry to największe polskie góry, ich charakter jest naprawdę alpejski. Na najbardziej istotnej grani Tatr znajduje się granica między Polską a Słowacją, natomiast najwyższym szczytem są Rysy. Mało osób jednakże wie, że właściwie najwyższym szczytem jest Kozi Wierch, który znajduje się w okolicy doliny Pięciu Stawów Polskich.

krupówki

Autor: Lukas Plewnia
Źródło: http://www.flickr.com
Miejscem o jakim dość często myślimy jadąc w Tatry jest Zakopane. To miejsce jest bardzo słusznie nazywane Zimową Stolicą Polski. To nie jedynie ośrodek sportów zimowych, jak skoki narciarskie, to jednocześnie rewelacyjna baza wypadowa na wycieczki w góry, ale i rewelacyjne miejsce dla narciarzy, którzy w samym mieście, jak i jego najbliższej okolicy znajdują liczne wyciągi i rewelacyjne przygotowane trasy zjazdowe. Dobry przykład to kompleks na Nosalu czy w okolicznych miejscowościach, takiego typu jak Jurgów czy Białka Tatrzańska – zakopane noclegi centrum.

Nie dziwi więc fakt, iż apartamenty w Zakopanem cieszą się stale wzrastającą popularnością. Jeśli chcemy zarezerwować nocleg w Zakopanem koniecznie zróbmy to odpowiednio wcześnie, gdyż to tak znane miejsce, że na ostatnią chwilę może być zbyt późno. Z Zakopanego można pójść na wycieczkę w góry, najbardziej popularnym szlakiem jest szlak w kierunku Morskiego Oka. Jest to jezioro górskie umiejscowione w sercu Tatr, jakie otoczone jest przez cudowne szczyty Mięguszowieckie. Z tego miejsca prowadzi szlak na Rysy, jednak wejście na najbardziej wysoką górę w Polsce nie jest proste. To 4 godziny bardzo aktywnego marszu w jedną stronę. Tak więc jak planujemy tam wejść powinniśmy być przygotowani kondycyjnie, a jednocześnie mieć przy sobie dobre buty trekkingowe

.

Czy masz ochotę poznać prezentowane zagadnienie? Jeśli tak, to kliknij w rekomendowany link (http://www.astorhotel.pl/), a na pewno odnajdziesz takie newsy, które będą bardzo przydatne.

góry
W samym mieście jest też wiele interesujących miejsc do oglądania. Ulica Krupówki czy kolejka liniowo-torowa na Gubałówkę to niezbędne punkty każdej wizyty. Na uwagę turysty zasługuje również cmentarz na Peksowym Brzysku, w jakim pochowani są wszyscy ratownicy TOPR, jacy zginęli w czasie służby – noclegi polecane przez wielu. Tego rodzaju miejsce mają też tam zasłużeni dla Zakopanego, są to poeci oraz pisarze. Jednakże tak jak powiedzieliśmy wcześniej, żeby zorganizować sobie Zakopane noclegi należy wcześniej zarezerwować miejsce, ponieważ może być z tym trudność. Trzeba o tym pamiętać, aby móc w pełni rozkoszować się pobytem w Zakopanem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*