Jakie atrakcje czekają na nas w Albanii?

Jest to kraj, który umiejscowiony jest nad M. Śródziemnym a dokładnie nad Adriatykiem i Morzem Jońskim. Leży ona tuż przy Grecji. Mało ludzi wie, że kraj ten w bardzo szybkim tempie okazuje się turystyczną atrakcją przez wzgląd na małe ceny i śliczne widoki.
Ten kraj to Albania.

Albańska Riwiera jest to rzekomo jedna z najpiękniejszych plaż europejskich przez wzgląd na liczne zatoczki i skaliste nadbrzeże. Aż niełatwo sobie wyobrazić, że w tym miejscu jest bardzo niewiele ludzi. Góry Północnoalbańskie, które nazywane są Alpami Albanii, są to monumentalne urwiska położone wokół mnogich górzystych wiosek. Te góry przynoszą na myśl podobno włoskie Dolomity. Albania jest krajem niezwykle dziewiczym oraz przepełnionym naturą. Ciężko tutaj trafić na linie telefoniczne albo jakiekolwiek drogi. Właśnie przez to bardzo ciężko dotrzeć do co poniektórych miejsc. Kuchnia albańska jest kuchnią pełną mięsa, aromatycznych ziół i owoców morza. Kuchnia ta przynosi na myśl nieco kuchnię grecką oraz turecką. Kolejną atrakcją Albanii jest bardzo znaczna liczba zabytków. Mimo tego, że to państwo jest dosyć młode, to niemalże w każdym rejonie państwa możemy trafić na pozostałości, które pochodzą z V w. p.n.e. Na dodatek zabytki te nie są bardzo często w jakiś sposób oznakowane albo zabezpieczone. Dookoła nich pasie się dużo krów.
urlop

Autor: Michal Goszczynski
Źródło: http://www.flickr.com
Jeżeli ktokolwiek uwielbia spływy kajakowe oraz nurkowanie to Albania jest znakomitym obszarem do uprawiania takich dyscyplin sportowych. W Albanii bardzo popularne jest kajakarstwo morskie, lecz jest to sport raczej dla wyczynowców. W Albanii jest miejsce o nazwie Orikum, które równocześnie jest bazą marynarki wojennej.

Wpuszczają tam jednak odwiedzających i urządzają także podwodne wyprawy do wraków różnorodnych okrętów.

Jeśli ten materiał jest dla Ciebie interesujący to sprawdź serwis wynajem sali konferencyjnej warszawa, w którym znajdziesz tego typu informacje. One na pewno będą dla Ciebie przydatne.

W Albanii jest również zatoka w okolicy Porto Palermo. Przyciąga ona odwiedzających ciepłą, czystą wodą oraz pełnym tajemnic zamkiem znajdującym się na półwyspie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*