Kiedy w naszej ojczyźnie nadal jest zimno, powinniśmy uciec na jakąś wyspę — na Cypr

Każdy rodak śni już o tym, aby w końcu było ciepło. Kupmy więc bilety lotnicze do Larnaki.
Może nie każdy z nas wie cokolwiek o Larnace, ponieważ nie jest to cypryjska stolica.

pogoda

Autor: Stefan Fussan
Źródło: http://www.flickr.com
Jednakże mamy tam połączenia lotnicze z naszego kraju i już po kilku godzinach będziemy w stanie cieszyć się słońcem oraz ładną pogodą. W samym mieście znajduje się ładna promenada wzdłuż plaży i kilka architektonicznych miejsce wartych odwiedzenia. Możemy przykładowo zobaczyć cerkiew św. Łazarza z IX wieku oraz fort z XVII wieku, który zbudowany został przez Turków. Jednak, jeśli chcemy na Cyprze spędzić więcej aniżeli cztery dni, to warto abyśmy wypożyczyli Auto i zobaczyli więcej. Larnaka wydaje się być wprost wymarzonym punktem wypadowym. Niedaleko od niej do Nikozji, która jest stolicą Cypru, ale także do miast, które znajdują się na południowym-zachodzie Cypru. I tak przykładowo mamy szansę, by zobaczyć symboliczne miejsce narodzin pięknej Afrodyty — Petra tou Romiou. Jest tam ślicznie. Można podziwiać widoki oraz skały. Dalej na zachód znajduje się Pafos.

W gąszczu otaczających nas danych ciężko jest znaleźć naprawdę pomocne informacje. Z tego powodu jeżeli interesuje Cię tego typu post, to koniecznie zobacz rekomendowane info (http://www.statkiempotrawie.com/oferta/szlakiem-starych-pochylni).

Tam warto zwiedzić Park Archeologiczny, gdzie znajdziemy ruiny willi i przecudne mozaiki, oraz Grobowce Królewskie. Dobrze byłoby wybrać inną drogę z powrotem do Larnaki. Może trzeba udać się w interior. Górski Cypr wydaje się być całkowicie inny aniżeli nadmorskie miasta. Tu życie biegnie leniwie w malutkich wioskach.

W kawiarenkach wypijemy świeżą kawę i przekąsimy również pyszne specjały. Tubylcy z pewnością będą się nam przyglądać z ciekawością, ponieważ nie przyjeżdża tam zbyt dużo obcokrajowców.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*