Kolonie w mieście mogą stać się świetną alternatywą wyprawy oseska za miasto

Nie każdego rodzica stać na wysłanie swoich brzdąców na kolonie. Nie znaczy to jednak, że ich szkraby będą musiały się nudzić w mieszkaniu.
Niektóre oseski są zbyt małe, żeby same były w stanie jechać na obóz.

samochody na parkingu

Autor: UnknownNet Photography
Źródło: http://www.flickr.com
półkolonia

Autor: Reynaers Polska
Źródło: Reynaers Polska
W innych wypadkach bywa tak, że rodziców nie stać na to, aby posłać je choćby na obóz harcerski lub wyjazd nad morze. Jednak nie znaczy to, że brzdąc będzie siedział w mieszkaniu i ciągle się nudził. Powiedzmy kategorycznie „nie” całodniowemu graniu na konsoli i zapiszmy smyka na półkolonie. Zazwyczaj organizowane są one przez placówkę oświatową. Znaczy to, że po pierwsze nie będziemy musieli wozić malucha przez pół miasta, a po drugie — będzie on w grupie z kolegami z klasy. Wówczas będzie czuł się lepiej i nie będzie się denerwował tym, że trzeba byłoby się odnaleźć w obcej grupie. Półkolonia musi oferować część zajęć w szkole i bywają to przykładowo warsztaty rzeźbiarskie albo malowanie. Jednakże znaczną część dnia spędza się na aktywności fizycznej. Oseski mają zaproponowane wyjścia na pływalnię. Mogą też uczyć się karate czy jazdy na rolkach. Możliwości jest ogromna ilość. Wszystko leży w rękach organizatorów.

Jeżeli odnalezienie dodatkowych danych na omawiany wątek jest dla Ciebie bardzo istotne, to żeby je zdobyć prześledź witrynę (www.naturalhotel.pl/), na jakiej je niewątpliwie zobaczysz.

Dobrze byłoby, żebyśmy znaleźli takich, którzy są profesjonalni w swoim fachu. Ważne jest, żeby opiekunowie mieli odpowiednie kwalifikacje i aby bez oporów nawiązywali świetny kontakt z najmłodszymi.

Nie zapominajmy także o tym, aby spojrzeć na menu, które zostanie podane naszym szkrabom. Nie powinno być tam zbyt dużo słodkich potraw oraz śmieciowego jedzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*