Z jakiego powodu rzeczywiście warto byłoby wybrać się do miejscowości pod nazwą Obzor?

Wakacje w Bułgarii to świetna propozycja dla takich osób, które są spragnione słońca oraz pięknych krajobrazów. Na wybrzeżu Morza Czarnego nie sposób uskarżać się na nudę.
Jest to najlepsze miejsce na rodzinne wczasy, plażowanie czy też uprawianie różnorodnych sportów wodnych.

Do grona najpopularniejszych kurortów w tym rejonie zalicza się na pewno miasto pod nazwą Obzor. Jest to małe miasteczko niezwykle malowniczo położone między zboczami Starej Płaniny i brzegiem Morza Czarnego. Mieści się w odległości około 60 kilometrów od Warny i około 75 km od Burgas. Jego korzenie sięgają czasów starożytnych, gdy to nosiło nazwę Navlohos, Heliopolis i Templum Jovis. Heliopolis w tłumaczeniu z języka greckiego oznacza Miasto Słońca – takie właśnie określenie odnośnie Obzoru jest spotykane również dzisiaj, gdyż miejscowość ta bardzo się odznacza największą w całej Bułgarii liczbą dni słonecznych. Dzisiejszy Obzor oferuje wszystkim turystom mnóstwo atrakcji i sposobów na spędzanie czasu. Zarówno dla najmłodszych, jak i dla osób pełnoletnich.
Obzor

Autor: Juanedc
Źródło: http://www.flickr.com
Posiada doskonale rozbudowaną bazę turystyczną, na którą składają się m.in.

Uczciwie zalecam tę stronę (http://www.hotelaltus.pl/hotel/pokoje) wszystkim, którzy bez efektów szukają tekstów o analogicznej tematyce i które są tak samo niebanalne. Kliknij i zobacz.

hotele, parki rozrywki, liczne lokale czy też centra handlowe. Z naszego kraju najprędzej można by się w tamto miejsce dostać samolotem, z lądowaniem w Burgas lub w Warnie. Lot do Bułgarii trwa ok. 2,5 godziny. Udając się do Obzoru, najlepiej wziąć ze sobą Euro oraz tam zamienić je na walutę Bułgarii, czyli Lewę. 1 BGN to około 2,14 zł – jest to stan na dzień 6 marca 2018 roku. Kurs Euro i Lewa są bardzo powiązane, więc w kantorach przelicznik jest zawsze taki sam: 1 Euro to około 1,95 BGN. Jeśli z kolei chodzi o opłaty w Obzorze, to kształtują się one na podobnym poziomie jak ogólne ceny w Bułgarii. Trzeba nastawić się na mniej więcej takie koszty, jakie są w Polsce.

Obzor istniał już w czasach starożytnych, stąd też często pojawia się pytanie: co warto obejrzeć w Obzorze. Wbrew pozorom antyków jest tu stosunkowo mało, gdyż to miejsce rozbudowano na potrzeby masowej turystyki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*